Beszámoló a 2016-os versenyről

 

Az Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny döntője – 2016. április 22-24

 

Ezévben (és még további két éven át) a Szegedi Tudományegyetem adott helyet a Magyar Kémikusok Egyesülete által szervezett Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny döntőjének.

A megnyitót április 22-én tartották az orvoskar Dóm téri épületének nagyelőadójában. A diákokat, felkészítő tanáraikat és a gyerekeket kísérő szülőket Szabó Gábor akadémikus, az egyetem rektora, Simonné Sarkadi Lívia, a Magyar Kémikusok Egyesületének elnöke és Wölfling János, a Szervezőbizottság elnöke köszöntötte. Pálinkó István, a Versenybizottság elnöke, néhány fontos tudnivaló közlésével, és sok sikert kívánva a versenyzőknek, zárta a megnyitót.

Másnap az írásbeli és gyakorlati fordulókkal folytatódott a verseny. A kísérőtanárok, valamint a Kémiai Tanszékcsoportról szervezett javítók munkájának eredményeképpen estére részleges eredményhirdetést tarthattunk, amelyen kiderült az, hogy kategóriánként hányan és kik szerepelhetnek a szóbeli fordulóban.

A szóbeli forduló zsűrijének tagjai Simonné Sarkadi Livia, az MTA doktora, egyetemi tanár (a zsűri elnöke), Wölfling János, az MTA doktora, egyetemi tanár, Pálinkó István, az MTA doktora, egyetemi tanár és Petz Andrea középiskolai tanár voltak.

A szóbeli forduló, és így az egész rendezvény, ünnepélyes eredményhirdetéssel és zárófogadással fejeződött be.

A rendezvény kiemelt támogatói: MOL Nyrt., a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara és az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A program részben az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Nemzeti Tehetség Program és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett NTP-TV-15-0116 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.

A kategóriák első három helyezettjei és a különdíjasok az alábbiakban olvashatók.

I.a. kategória

1. helyezés Mihalicz Ivett Révai Miklós Gimnázium Győr
2. helyezés Besenyi Tibor Fazekas Mihály Gimnázium Budapest
3. helyezés Hegyi Mihály Apáczai Csere János Gimnázium Budapest

 
I.b. kategória

1. helyezés Juhász Benedek Apáczai Csere János Gimnázium Budapest
2. helyezés Kovács Domonkos Apáczai Csere János Gimnázium Budapest
3. helyezés Kovács Márton Eötvös József Gimnázium Budapest


I.c. kategória

1. helyezés Mihályi Zsolt  Petrik Lajos Szakközépiskola Budapest
2. helyezés Demény Petra Boronkay György Műszaki Szakközépiskola Vác
3. helyezés Zöld Béla Boronkay György Műszaki Szakközépiskola Vác


III. kategória

1. helyezés Garad Ágoston Attila Boronkay György Műszaki Szakközépiskola Vác
2. helyezés Csajkos Norbert Péter Mechwart András Szakközépiskola Debrecen
3. helyezés Ondrejó András Mechantronikai Szakközépiskola Budapest


Az Irinyi János-díjat az I. és III. kategóriákban Mihalicz Ivett kapta.

Az I. és III. kategóriákban a gyakorlati (laboratóriumi) fordulóban legjobb eredményt elért versenyzők Fraknói Ádám (Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest), Kádár Barnabás (Piarista Gimnázium, Budapest), Pálya Hanna (Fazekas Mihály Gimnázium, Budapest) és Kovács Márton voltak.

A I. és III. kategóriákban az írásbeli fordulóban legeredményesebb elméleti feladatmegoldó Juhász Benedek (Apáczai Csere János Gimnázium, Budapest), számításos feladatmegoldó pedig Mihalicz Ivett voltak.


II.a. kategória

1. helyezés Jedlovszky Krisztina Fazekas Mihály Gimnázium Budapest
2. helyezés Marozsák Tóbiás Óbudai Árpád Gimnázium Budapest
3. helyezés Molnár Balázs Bányai Júlia Gimnázium Kecskemét

       
II.b. kategória

1. helyezés Lakatos Gergő Debreceni Kossuth Lajos Gimnázium Debrecen
2. helyezés Mohácsi Zsombor Márton Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium Érd
3. helyezés Botlik Bence Apáczai Csere János Gimnázium Budapest

       
II.c. kategória

1. helyezés Sajtos Gergő Vegyipari Szakközépiskola Debrecen
2. helyezés Dragan Viktor Konstantin Petrik Lajos Szakközépiskola Budapest
3. helyezés Balázs Kornél Vegyipari Szakközépiskola Debrecen


Az Irinyi János-díjat a II. kategóriában Jedlovszky Krisztina kapta.

A II. kategóriában a gyakorlati (laboratóriumi) fordulóban legjobb eredményt elért versenyző Kós Tamás (Eötvös József Gimnázium, Budapest) volt.

A II. kategóriában az írásbeli fordulóban legeredményesebb elméleti és számításos feladatmegoldója egyaránt Jedlovszky Krisztina volt.

Kiemelkedő tehetséggondozó munkájukért az alábbi felkészítő tanárok kaptak elismerést:
Hancsák Károly (Radnóti Miklós Kísérleti, Szeged)
Keglevich Kristóf (Fazekas Mihály Gimnázium, Budapest)
Sebő Péter (Apáczai Csere János Gimnázium, Budapest)


Pálinkó István
a Versenybizottság elnöke
Szegedi Tudományegyetem

 

 NTP  EMMIEMET

 

 

Go to top